Návštěvní řád

Vytvořeno (upraveno): 2014-01-17
Autor: Lubomír Mandát

 


Velice si vážíme toho, že navštěvujete své příbuzné, přátele a známé. Chceme Vás k návštěvám povzbuzovat, protože každý kontakt s okolním světem je pro naše klienty prospěšný a pomáhá jim.


Návštěvy klientů Domova jsou povoleny neomezeně. S ohledem na provoz Domova je doporučená doba návštěv denně od 9.00 do 16.30 hodin.


Návštěvy se před vstupem na oddělení přihlásí službukonajícímu personálu. V případě, že  si návštěva bere klienta mimo areál Domova, je nutné, aby tuto skutečnost nahlásila službu konajícímu personálu příslušného oddělení.


Návštěva se může uskutečnit v návštěvní místnosti, na jídelnách jednotlivých oddělení, v odpočinkových zákoutích, zámeckém parku, na zahradě Domova nebo na pokoji klienta  (se souhlasem spolubydlících).Do ostatních prostor je návštěvám bez svolení nebo doprovodu personálu vstup zakázán. Pokud není klient na pokoji, je návštěvám vstup na pokoj zakázán.


Návštěvy v době nočního klidu povoluje službu konající všeobecná sestra  to  za předpokladu, že tímto nebude narušován klid a pořádek (z důvodu nočního klidu).


Návštěvy se mohou po dohodě s klientem a personálem zapojit do péče o klienta (krmení, hygienická péče, stříhání, holení apod.), dále k nahlédnutí směrnice – Zapojení rodinných příslušníků a přátel u jednotlivých uživatelů do péče v průběhu poskytování soc. služby (uložen na služebnách pracovníků v soc. službách na jednotlivých odděleních).


Návštěvy, pokud si chtějí vzít s sebou do Domova drobná domácí zvířata, musí mít souhlas ředitele (v případě jeho nepřítomnosti – nutný souhlas jeho zástupce) a zároveň jsou povinni to ohlásitdanému personálu konajícímu službu. Návštěva proběhne ve společenské místnosti nebo v uzavřené zahradě Domova. Za bezproblémový průběh návštěvy se zvířetem zodpovídá v plném rozsahu majitel zvířete. Návštěvy se zvířaty na pokojích klientů nejsou povoleny.Vyjímku ve specifických případech uděluje ředitel DpS při vážném zdravotním stavu klienta znemožňující jeho pohyb mimo pokoj.


Návštěvy nesmí přemisťovat bez vědomí personálu inventář a během návštěvy musí zachovávat klid a pořádek. Ukončení návštěvy a odchod z oddělení ohlašují službu konajícímu  personálu daného oddělení.


Po dobu návštěvy na pokoji, žádáme návštěvníky, aby se chovali ohleduplně k ostatním klientům a respektovali jejich přání a soukromí.


 


novinky

Masopustní merenda

Přidáno: 2019-01-08 01:18:50

Srdečně zveme klienty Domova pro seniory Jevišovice a širokou veřejnost na Masopustní merendu, která se koná v pátek 8.2.2019 od 14:00 do 16:00 v jídelně Hlavní budovy A Domova pro seniory. Odkaz na plakát zde

Společný vánoční oběd klientů a zaměstnanců

Přidáno: 2018-12-21 01:27:00

Dne 21.12.2018 se konalo slavnostní setkání klientů a zaměstnanců DPS Jevišovice v rámci oslav vánočních svátků. Každý z klientů obdržel jako dárek pozornost ve formě čokoládového balíčku. O program oslavy se postarali zaměstnanci Domova za kytarového doprovodu Václava Krejčího. Na oslavu zavítal v rámci svého předvánočního „turné“ po okrese Znojmo i starosta města Znojma pan Jan Grois, který klientům dovezl jako dárek čerstvé vánočky.
Dle spokojených reakcí klientů Domova bylo zřejmé, že se vánoční oslava podařila, a že se jednalo o příjemnou změnu všedních dnů. 

ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY

Přidáno: 2018-12-21 01:07:29

I letos 12. 12. 2018 v 18.00 hod. se lidé prostřednictvím akce "Česko zpívá koledy" sešli na různých místech, aby si společně zazpívali koledy. Ve stejný moment v celé zemi a za jejími hranicemi zpívali lidé známé vánoční písně. Akci pořádal Deník z vydavatelství Vltava Labe Media. Náš Domov pro seniory Jevišovice se do spontání akce zapojil též a né poprvé. V daný moment se linuly známé písně - Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán a další.Všichni si společně zapěli a vytvořili jedinečnou atmosféru blížících se vánočních svátků. -LP-

Domovem se line vůně vánočního cukroví

Přidáno: 2018-12-17 12:09:40

V průběhu prosince pečou zaměstnanci (aktivizace) s uživateli Domova cukroví. Chodbami se line vůně vanilky a vánočního cukroví. Naše uživatelky se rády zapojily do vánočních příprav. Pilné ruce babiček se v rámci možností podílejí nejen na vykrajování těsta pomocí formiček, ale i zdobení. Zkouší se recepty osvědčené, ale též netradiční, které se z kuchyní pomalu a jsitě vytrácí. Příjemnou atmosféru dotváří zpívání a hraní koled.  -LP-

Mikuláš, anděl a čert zavítali též do Domova

Přidáno: 2018-12-17 10:15:09

Již tradičně 5. 12. 2018 náš Domov pro seniory Jevišovice, p.o. navštívila "delegace" Mikuláše, anděla a několika čertů. Všichni uživatelé, kteří si to zasloužili dostali od Mikuláše s andělem nadílku v podobě drobných sladkostí, ale samozřejmě padaly i tradiční kousky uhlí od čertů a sliby od seniorů o zlepšení v čemkoli :-). Celá skupina společně navštívila všechny uživatele Domova a popřála šťastné prožití vánočních svátků. -LP-

<< < > >>